a
Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean solli citudin, lorem quis bibendum.

Follow Me

Artūras Rožkovas

Artūras Rožkovas (Artūras Arcė-Rožkovas) gimė Kaune, šiuo metu gyvena Klaipėdoje. Yra surengęs nemažai personalinių ir grupinių parodų (galerijoje „Kairė-dešinė“, „Kablyje“ ir kt.). Studijavo VDA. Kuria veik viską.

 

MENININKO ANKETA

  • Kaip apibūdintumėte savo kūrybą? Kas paskatina jus kurti? Kas ir kodėl tampa jūsų kūrybos objektu, tema, motyvais?

Nuoširdi vištos kojos, kreivos akies, ožio kanopos technika, įtakota pasaulio folkloro, pasąmonės srauto, elitizmo neigimo ir kataligės (nenumaldomas kačių piešimo noras). Kurti skatina kosminė nežinomybė, keistos nuojautos, gamta, minkštas ir kietas rokas bei draugai. Motyvai visokie – kaukės, mitinės būtybės, jūra (nes dabar gyvenu Klaipėdoje), meilė ir šviesus liūdesys. Nežinau kodėl.

  • Kokie kūrėjai darė arba iki šiol daro jums įtaką? Kurių menininkų darbai, filosofija artimiausia jūsų idėjoms?

ChristineSefolosha, JosephCornell, Tony Fitzpatrick, TinCanForest duetas, ToveJansson, Lena LeonorFini, JeanGiraud (Moebius), CliveBarker,MarjorieCameronParsonsKimmel, Anton Hudo.

  • Kur studijavote ir kas buvo/yra jūsų pagrindiniai mokytojai? Koks jūsų santykis su dėstytojais ir kokia jų įtaka kūrybai?

Studentavau Vilniaus dailės akademijos Grafikos Katedroje, Mikalojus Vilutis ir Rimvydas Kepežinskas suteikė visišką laisvę.

  • Kokie jūsų kūrybiniai ateities planai? Didžiausia siekiamybė?

Kiekvienuose namuose patalpinti  po katiną, žuvį ar baubuką – naminuką.

  • Ko palinkėtumėt, kokį patarimą duotumėt jaunajam menininkui?

Palinkėčiau stilingai pasenti su laiku.