a
Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean solli citudin, lorem quis bibendum.

Follow Me

Auris Radzevičius

Auris (Aurijus) Radzevičius-Radzius (1965–2019) kūrė tapybos darbus, objektus, scenografijas, instaliacijas, performansus, videoperformansus, poeziją.
1989–1995 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, stažavosi Zalcburge Festspielhaus ir kitur. Nuo 1987 m. dirbo įvairiuose Lietuvos ir užsienio teatruose.
Baigė tapybos, o vėliau scenografijos magistrantūros studijas VDA.
1987-2019 personalinės parodos (Čiurlionio muziejuje, „Krematoriume”, Vilniaus Rotušėje ir kitur), grupinės parodos, scenografijos (6 režisūriniai pastatymai).  Kūrė tapybos darbus, objektus, instaliacijas, rašė poeziją (1990 m. laimėjo PK konkursą) performansus, videoperformansus.
„Auris buvo pats tikrumas. Grynuolis. Aurum. Būtų baisu, jei jo neminėtų lietuvių kultūros žmonės, nes savuoju indėliu jis praturtino didžiulį mūsų pyragą galbūt mažu, bet labai ryškiu kvapiojo pipiro inkliuzu.” — Žurnalo „Nemunas“ redaktorė Erika Drungytė.
 „Turinio prasme jo darbus galima apibūdinti „kaip poetiškai dadaistiškus su nemaža doze undergroundui būdingų bruožų: neišbaigtumas, naiviojo meno elementai, sąmoningas „bad painting“, solidžių medžiagų ignoravimas ir t. t. Manau, kad savo darbuose A. Radzevičius akcentuoja patį kūrybos procesą, kuris tik sustabdytas, ir tokiu būdu provokuoja kūrybai žiūrovą. Kūriniai patraukia spalvine jėga ir spontaniškumu, išgyvenimo autentika bei sąmoningai nedailinama plastine kalba. “ (Tapytoja Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė apie Aurio kūrybą).
„Auris Radzevičius yra austrų portas ir menininkas… Spalviškai Aurio opusai (tiek objektai, tiek tapiniai, tiek eilės ir veiksmai) giminingi poetiniams Paulio Celano ar Georgo Traklio kolorizmams. O galop ir kokiems Egonui Schiele’ei ar Oscarui Kokoschkai – Aurio atveju taip pat esama to nervingo atvirumo, egzistencinės erotikos, netgi tam tikro įsisąmoninto klaidingumo, be kurio menas nebūtų menu – tik ornamentu ar dekoro elementu.“
— Dailės kritikas, dailininkas Vidas Poškus
Daugiau: https://www.nemunas.press/straipsniai/auris-radzevicius-yra-austru-poetas-ir-menininkas/)

DARBAI